Тарас Григорович Шевченко ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО
український поет та художник
Вівторок, 13.11.2018
Як умру, то поховайте мене на Вкраїні... Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Фото Шевченка [8]
Автопортрети [5]
Портрети Шевченка [31]
Картини Шевченка [87]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Фотоальбом » Портрети Шевченка » Портрет Юлії Сребдольської. 1847
Портрет Юлії Сребдольської
1847. Папір, олівець. 25,8 х 19,7.
Праворуч унизу чорнилом авторські підпис і дата: Т. Шевченко. 1847. Юлія Григорівна Сребдольська — власниця хутора Сорока Борзнянського повіту Чернігівської губернії (нині він належить до села Забілівщини, підпорядкованого міськраді м. Борзни Чернігівської області). З 10 січня до першої половини лютого 1847 року Шевченко перебував на Борзнянщині, де відвідав багатьох друзів і знайомих, зачаровуючи їх дивовижною силою поетичного слова й красою співу. П. Куліш відзначав, що Кобзар був чудовим, можливо, найкращим у всій Україні, виконавцем народних пісень.
Серед тих, хто цінував зустрічі з поетом, була родина Сребдольських. Н. А. Власенко пригадує, яке "сильне враження Шевченко справляв на слухачів своїм співом; Шевченко гостював у Сребдольських і в будуарі однієї з дівчат Сребдольських у присутності М. Д. Білозерського, людини дуже строгої, заспівав: і цей незворушний старий заплакав..." За час перебування в Борзні поет неодноразово приїздив на хутір. В один з таких приїздів було виконано портрет. За спогадами Миколи Миколайовича Білозерського, Шевченко створив два портрети Юлії Сребдольської, але невідомо, де зберігається другий.
Шевченко-портретист неодноразово послуговувався графічною технікою ще навчаючись в Академії мистецтв. Так і цей портрет виявляє, що художник досяг значних успіхів у рисуванні олівцем. Ця техніка допомогла створити реалістичний образ.
Автор прагнув не лише правдиво зобразити зовнішність Юлії Сребдольської, а й передати риси її характеру, внутрішній стан. Шляхетна, владна, незворушно спокійна, вишукано вдягнена жінка з проникливим і впевненим поглядом — такою сприйняв і відтворив її художник.
Переглядів: 4702 | Розміри: 1239x1600px/344.4Kb
Дата: 01.01.2011
Проглянути фотографію в реальному розмірі
Рейтинг: 3.0/4


Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Картини Т.Шевченка
 

Друзі сайту
Білокуракинський портал
Національний Музей Т.Шевченка
Група ВК Нац.Музей Т.Шевченка
Паблік ВК про Т.Шевченка
Погода
Copyright Тарас Григорович Шевченко by sstimorol © 2018  Безкоштовний хостинг uCoz