Тарас Григорович Шевченко ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО
український поет та художник
Вівторок, 13.11.2018
Як умру, то поховайте мене на Вкраїні... Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Фото Шевченка [8]
Автопортрети [5]
Портрети Шевченка [31]
Картини Шевченка [87]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Фотоальбом » Картини Шевченка » Киргизка, 1856
Киргизка, 1856. Папір, сепія. 28,2x21,7.
Праворуч унизу чорнилом авторський підпис: Т. Шевченко, на звороті — порядковий серійний номер і назва: 5. Киргизка. З 1965 року — з часу видання Повного зібрання творів Тараса Шевченка в 10 томах — сепія мала назву "Казашка", нині їй повернено авторську.
Намальовано сепію влітку 1856 року в Новопетровському укріпленні. Поет-засланець постійно цікавився побутом і звичаями місцевого населення, серед якого прожив понад десять років. У записах Шевченкового "Щоденника" згадуються численні відвідування художником киргизьких і туркменських аулів. По суті Шевченко є першим художником, який майстерно й реалістично передав життя цих народів. Сепія виявляє професійне вміння художника розробити чітку композицію та цікаво й детально вибудувати сюжет, чим досягається особлива переконливість у зображенні правди.
Спираючись на дерев'яний товкач, у глибокій задумі відпочиває стомлена жінка. На другому плані праворуч, біля входу в кибитку, сидить молодий киргиз, а ліворуч — прикутий ланцюгом до жердини мисливський беркут. Усі художні подробиці малюнка красномовно відтворюють трудовий день киргизької родини.
Одяг і зовнішність молодої жінки подібні до образу сепії "Самарянка", а її постать нагадує жінок у творах "Благословіння дітей" і "Молитва за померлими". Аналіз спогадів і тогочасних епістолярних документів дає змогу сприймати твердження окремих дослідників про те, що моделлю для цих творів була нянька дітей Ускових.
Переглядів: 3831 | Розміри: 1236x1600px/524.4Kb
Дата: 03.09.2013
Проглянути фотографію в реальному розмірі
Рейтинг: 3.0/6


Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Картини Т.Шевченка
 

Друзі сайту
Білокуракинський портал
Національний Музей Т.Шевченка
Група ВК Нац.Музей Т.Шевченка
Паблік ВК про Т.Шевченка
Погода
Copyright Тарас Григорович Шевченко by sstimorol © 2018  Безкоштовний хостинг uCoz